Brama przesuwna samonośna – wady i zalety

Hero image

Jeśli jeździsz samochodem, to z pewnością każdego dnia kilka razy musisz otwierać i zamykać bramę wjazdową, co nie zawsze jest wygodne. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać model, który będzie funkcjonalny i odporny na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. To nigdy nie jest prosta decyzja, dlatego dzisiaj sprawdzimy jakie wady i zalety ma brama przesuwna samonośna.

Do zdecydowanych zalet tego modelu należy:

  1. Brak prowadnic oraz odpowiednia przestrzeń pomiędzy skrzyłem, a podłożem, która sprawia, że bez trudu (w odróżnieniu od tradycyjnych modeli) można otworzyć ją nawet jeśli na podjeździe zalega lód i śnieg.
  2. Doskonale się prezentuje, a nowoczesny design pasuje do każdego rodzaju nieruchomości.
  3. Nie zajmuje miejsca, ponieważ zamiast otwierać się na działkę przesuwa się wzdłuż granicy płotu, a co za tym idzie pozwala na swobodne pozostawienie samochodu na podjeździe.
  4. Możliwość wbudowania czujników sprawia, że mechanizm w razie kontaktu z przeszkodą od razu zostanie zatrzymany.
  5. Jej montaż nie wymaga specjalnego przygotowania i wyrównania gruntu, dzięki czemu jest szybki i bezproblemowy.

Natomiast jeśli chodzi o wady, to należą do nich:

  1. Minusowe temperatury, które sprawiają, że otwieranie bram przesuwnych może być kłopotliwe, a nawet niemożliwe.
  2. Konieczność zakupu szerokiego ogrodzenia, którego długość będzie równa szerokości bramy przesuwnej. W związku z tym jej montaż nie jest możliwy na wąskich działkach.
  3. Wysokie koszty, zakup i montaż takiego modelu jest dużo droższy niż tradycyjnego, w którym wrota otwierają się bezpośrednio na posesję.
  4. Brak możliwości umiejscowienia furtki w torze przesuwania się bramy samonośnej.

Podsumowanie

Jak widać oferowany model posiada więcej zalet niż wad, największą z nich jest przede wszystkim wygoda. Wyjeżdżając i wjeżdżając na posesję nie musisz wysiadać z samochodu, co pozwala oszczędzić sporo czasu. A dzięki temu, że modele te dostępne są w wielu różnych wzorach sprawiają, że można dopasować je do nieruchomości w każdym stylu.

Pamiętaj, żeby wybrać model, który będzie wizualnie pasował do reszty posesji, w ten sposób stworzysz spójną całość. Kierując się naszymi wskazówkami na pewno znajdziesz to czego szukasz. A jeśli nadal nie wiesz czy zdecydować się na automatycznie otwieraną bramę, to pamiętaj, że takie rozwiązanie znacznie zwiększa codzienny komfort. Głównie dlatego, że nie musisz wysiadać z samochodu, żeby wjechać na lub wyjechać z posesji.

Określ swoją przestrzeń
od 1200 zł/m

Wyceń swoje ogrodzenie i spraw, że twoja przestrzeń będzie miała prawdziwe zakończenie.