Jak dopasować ogrodzenie do stylu domu?

Hero image

Jeśli masz już piękny dom w doskonałej lokalizacji, który wygląda dokładnie jak ten z Twoich marzeń i zastanawiasz się, jakie ogrodzenie wybrać, aby dobrze do niego pasowało i nie zepsuło ostatecznego efektu to my Ci w tym pomożemy. Poniżej przedstawiamy kilka elementów na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania płotu.

  1. Styl: jeśli chcesz, żeby Twoja posesja była spójna, to ogrodzenie powinno być wykonane w tym samym stylu co budynek. Szeroki wybór płotów sprawia, że możesz wybierać zarówno spośród tych, które całkiem zakryją posesję oraz tych, zza których Twój ogród będzie widoczny.
  1. Materiał: jeśli Twoja nieruchomość zawiera zdobienia wykonane z drewna, metalu lub kamieni warto uwzględnić je także przy zakupie płotu, w ten sposób zyskasz doskonały efekt.
  2. Kolor: on również ma znaczenie, oczywiście nie wszystko musi być w jednym kolorze, ale warto, np. zgrać ze sobą płot z barwą dachu lub elewacji. Taki zabieg pozwoli zachować spójność i da doskonały efekt wizualny.
  3. Furtka i brama: wybór tych dwóch elementów nigdy nie jest prosty, jeśli obawiasz się, że nie dopasujesz ich właściwie do płotu, to najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w gotowy system ogrodzeniowy. Natomiast jeśli chcesz podjąć decyzję samodzielnie to wybierz furtkę i bramę, które będą tworzyć spójną całość z płotem.
  4. Inne elementy: domofon i skrzynkę na listy najczęściej umieszcza się na płocie, takie rozwiązanie jest wygodne dla domowników, gości oraz listonosza. Często jednak tego typu elementy mogą zaburzyć ostateczny efekt wizualny, dlatego najlepiej wbudować je w słupek. Takie rozwiązanie sprawi, że będą dobrze się prezentować.

Jak widać dzięki tym elementom dużo łatwiej jest dopasować ogrodzenie do stylu domu, dlatego jeśli chcesz, żeby cała Twoja posesja doskonale się prezentowała to skorzystaj z naszych wskazówek! Pamiętaj, że ogromne znaczenie ma także funkcjonalność wybranego przez Ciebie płotu, obecnie coraz większą popularnością cieszą się panele aluminiowe, które można kupić w wielu różnych kolorach i idealnie dopasować do swojego domu.

Określ swoją przestrzeń
od 1200 zł/m

Wyceń swoje ogrodzenie i spraw, że twoja przestrzeń będzie miała prawdziwe zakończenie.